תעבורה

משרד עורך דין מימון פאר עוסק בתחום דיני התעבורה ומוביל בייצוג חשודים ונאשמים בכל בתי המשפט ברחבי הארץ.

ראש תחום: עו"ד מימון פאר

  • נהיגה בשכרות –  זוהי אחת העבירות החמורות ביותר ובשנים האחרונות ניכרת החמרה בענישה. זוהי אינה עבירה שבה מתמודדים לבד מול הרשויות, ויש לשכור שרותי יעוץ משפטי למן הרגע הראשון, קרי כבר בשלב החקירה במשטרה. העבירה אף חמורה יותר כאשר מדובר בבני נוער.
  • תאונות דרכים – לתאונות דרכים יש יותר מהיבט אחד. בנוסף להליך פלילי שעלול להיפתח נגד הנוהג ברכב, ישנו גם נזק פח, נזק שנגרם לרכב עצמו, נזקי גוף, נזק שנגרם לנהג או לנוסעים ברכב הפוגע או הנפגע או להולכי רגל. משרדינו נותן מענה כולל בכל ההיבטים.  
  • מהירות מופרזת – נאכפת ע"י משטרת ישראל עם המכשור המתקדם ביותר. על חריגות של מעל 30 קמ"ש בכביש עירוני ו-40 קמ"ש בכביש בינעירוני מוגשים כתבי אישום. על מהירויות נמוכות יותר תבוא בדר"כ ברירת משפט.
  • פסילה מנהלית – לקצין משטרה יש סמכות לפסול רישיון נהיגה בהחלטה מנהלית. מאותו רגע אסור לנהג לנהוג ברכב. הנהג יקרא לשימוע במשטרה וטוב יעשה אם ישתמש בשרותי עו"ד כדי להתכונן לשימוע.
  • נהיגה ללא רישיון, נהיגה בפסילה – עבירה חמורה שהמשטרה והרשויות מיחסות לה חומרת יתר.
  • המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב"ד) – זהו המכון שלו נתונה הסמכות לבצע בדיקות רפואיות עבור רשות הרישוי ולהחלטותיו משמעות מכרעת אם נמשיך להחזיק ברישיון נהיגה אם לאו. על מנת להתמודד עם בדיקות המכון ולהגיע מוכנים יש להיעזר ביעוץ משפטי.
  • שיטת הניקוד – השיטה מאפשרת לרשות הרישוי לנהל מרשם ממוחשב על כל נהג ובו פרוט הנקודות שצבר במהלך הזמן על עבירות שונות שביצע. תקנה 544 לתקנות התעבורה קובעת כדלקמן:
    "הורשע בעל רישיון נהיגה (להלן בחלק זה – נהג) בעבירה מן העבירות המפורטות בתוספת השישית, יחויב בנקודות כמספר שנקבע בה לצד אותה עבירה שבה הורשע."

לצבירת נקודות משמעות בסנקציות שמושתות על הנהג החל בחובה להשתתף בקורס נהיגה נכונה כשצבירת הנקודות ברף הנמוך ועד פסילת רישיון נהיגה ברף הגבוה.

תחומים נוספים

עוד תמא 38

עוד תמא 38 – תמ"א 38 היא תכנית התחדשות עירונית של מדינת ישראל, שמטרתה חיזוק מבנים מפני רעידות

קראו עוד »