רשויות מקומיות

משרד עורכי דין מימון פאר מוביל בייצוג מול רשויות מקומיות בשורה ארוכה של היבטים.

עו"ד מימון פאר, שימש שנים רבות בתפקידים בכירים ברשויות מקומיות, והוא מביא עמו ניסיון עשיר בתחום.

מערכת היחסים בין האזרח לרשות משתרעת על שורה ארוכה של נושאים:

ארנונה– חיובי הארנונה של הרשות נובעים מצו הארנונה המאושר מידי שנה ע"י מועצת העיר, והרשות המקומית  מחויבת לפעול לפיו. חובות ארנונה מהווים חלק גדול מהסכסוכים בין אזרח לרשות. למשרדינו ניסיון במחיקת חובות לרשות המקומית או הפחתתם.

עתירות מנהליות על החלטות רשות– רשות מקומית היא רשות מנהלית. להחלטות של רשות מנהלית חייב להיות מקור שמסמיך אותה בחוק. לא פעם רשויות מקבלות החלטות ללא שיש להן מקור סמכות בחוק, ועל מנת לבטל את ההחלטה הלא חוקית יש להגיש עתירה מנהלית.

תכנון ובנייה– חוק התכנון והבנייה מצוי בסמכות הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, ויש לו היבטים פליליים ומנהליים.

רישוי עסקים– לרשות המקומית הסמכות להמציא רישיון לניהול עסק, ולקבוע את התנאים לו. ניהול עסק ללא רישיון יחשב לעבירה פלילית.

תביעות נזיקיות– הרשות המקומית אחראית על המרחב הציבורי ועל מבני הציבור בתחומה, ויש לה חובת זהירות כלפי מי שעושה בהם שימוש. מדרכות שבורות, או מתקנים מוזנחים עלולים לגרום לנזקים, כמו גם הקמת מבנים או מתקנים ציבוריים שיש בהם להוות מטרד.

בחירות לרשות המקומית– מידי חמש שנים נערכות הבחירות לרשות המקומית. למשרדינו ניסיון בליווי משפטי של מועמדים לרשות המקומית, וכן בהגשת ערעורים על תוצאות הבחירות.

נגישות לאנשים עם מוגבלויות – חוק זכויות לאנשים עם מוגבלויות מטיל על הרשות המקומית את החובה להנגיש מוסדות חינוך, וכן מבני ציבור אשר בתחום הרשות המקומית. למשרדינו ניסיון עשיר והצלחות רבות בתביעות נגישות נגד רשויות מקומיות.

תחומים נוספים

עוד תמא 38

עוד תמא 38 – תמ"א 38 היא תכנית התחדשות עירונית של מדינת ישראל, שמטרתה חיזוק מבנים מפני רעידות

קראו עוד »